****S.S. İLDEM ERCİYES TOPLU KONUT YAPI KOOPERATİFİ****
ANA SAYFAHAKKIMIZDAYÖNETİM KURULUDENETİM KURULUÇALIŞAN PERSONELİLETİŞİM
ÜYE AIDATLARI DEVIR ISLEMLERI BILGILENDIRME RAPORU 4-5.ETAPVAZiYET PLANI PROJE LISTESI MAHAL LISTESI BANKA HESAPLARIMIZ BEYANNAME VEKALETNAME AVM İNŞAAT RESİMLERİ 4-5.ETAP KURA BEDELLERI 31.12.2014 BILANÇO 31.12.2014 GELİR GİDER İNŞAATLARDA SON DURUM 


HAKKIMIZDA

                                      Kooperatif birlikteliğin ve dayanışmanın simgesidir. Bunu en iyi şekilde ispat eden ildem Kayseri'de   kooperatif deyince akla gelen ilk isimdir.

 

·           Hızlı bir şehirleşme içerisinde olan şehrimizin gelişim istikametinde bulunan Gesi Bölgesinde kurulan güvenin ve kalitenin simgesi olan İldem bölgenin ve şehrimizin konut yapımında öne çıkan unsur olmuştur.

·         Kooperatifin 2. amaci ise Kayseri Ilindeki sanayide kaydedilen olagan üstü gelismeye paralel olarak artan nüfusa konut üretmektir ve bu konuda da  fevkalade bir başari göstererek Beşbinin üzerinde aileye konut üretmiştir.

·         Kayseri Ili önemli ticaret yollarinin üzerinde bulunmasi nedeniyle tarih boyunca cazibe merkezi olmuştur.Ayni cazibesini koruyan Kayseri civar illerinden olan Nevşehir - Kirşehir - Nigde - Sivas - Yozgat komşu il oldugu kadar bu illerden devamli göç almiş dolaysiyla hep büyüyen ve gelişen yapisini hep korumuştur,buda yeni yapilaşmaya yöneltmiştir.Bu yapilaşma içerisinde 1995 yilindan 2006 yilina kadar faaliyetini sürdüren IL-DEM Erciyes Yapi Kooperatifi de belli bir pay sahibi olarak ortaya çıkmiştir. 

·           A-B grubu 5200 konut teslim edilmiş, tapu ve ferdileşme işlemleri tamamlanmıştır.

 

·                Arta kalan arsa deeğerlendirilerek, ayni kooperatif adı altinda mevcut üyelerine 5203 adet daha konut yapma çalişmalarina başlanmış, planlandığı gibi 2007 yılı temmuz ayında inşaatlara başlanmış, şu an itibariyle 4207 konut teslim edilmiştir. 2014 yılı içerisinde İldem C grubu konutlarının tamamı bitirilerek üyelere teslim edilmiş olacaktır.

          Biten konutların kesin maliyet çalışmaları başlanmıştır. 2017 yılı sonunda ödemesi tamamlanacaktır.

                 Ancak kesin maliyetler 2014 yılı genel kuruluna kadar çıkarıldıktan sonra, kalan borcunu kooperatifiemize peşin olarak yatıran üyelerin tapularını alma imkanı olacaktır.

 


Üyelerimize ev sahibi yaptıktan sonra arta kalan arsamıza ticaret alanı yapmak için planlama yapılmıştır. Projeleri belediyede onaylanan işyerinin çalışmaları başlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

S.S. İLDEM ERCİYES TOPLU KONUT YAPI KOOPERATİFİ İDARE BİNASI FATİH MH.DİNÇER SOK.C-105 BLOK NO:31/3-4 GESİ / MELİKGAZİ / KAYSERİ
Ana Sayfa